VÝSLEDKY VI.MEZINÁRODNÍ BALETNÍ SOUTĚŽE Tisk
Úterý, 11 Prosinec 2018 07:35
Počet zobrazení : 615

Výsledky VI. Mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018


Slavnostním vyhlášením výsledků a Koncertem laureátů skončila 9. prosince 2018 v Novém divadle DJKT VI. Mezinárodní baletní soutěž Plzeň 2018, která se konala jako XVI. ročník Soutěžní přehlídky tanečních umělců České republiky. Tato tradiční přehlídka se v Plzni konala už podruhé. Soutěž pořádalo Taneční sdružení České republiky ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla, pod záštitou ministra kultury ČR pana Antonína Staňka, primátora statutárního města Plzně pana Martina Baxy a Českého centra I.T.I. při UNESCO.

Porota rozhodla o udělení následujících cen a prémií:

Grand Prix pro absolutního vítěze VI. mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018
Sawa Shiratsuki – Národní divadlo Moravskoslezské, Ostrava (Česká republika)

KATEGORIE A – ŽENY
I. cena neudělena
II. cena Lena Anna Uth – Národní divadlo Moravskoslezské, Ostrava (Česká republika)
III. cena Aoi Hokama – Divadlo J. K. Tyla v Plzni (Česká republika)

KATEGORIE A – MUŽI
I. cena Gaëtan Pires – Divadlo J. K. Tyla v Plzni  (Česká republika)
II. cena Romero Sergio Méndez – Národní divadlo Moravskoslezské, Ostrava  (Česká republika)
III. cena Seiru Nagahori – Slovenské národné divadlo, Bratislava (Slovensko)

KATEGORIE B – DÍVKY
I. cena Maria Vorokhobina – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)
II. cena Izabela Gracíková – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)
III. cena Petra Večeřová – Taneční konzervatoř Brno (Česká republika)

KATEGORIE B – CHLAPCI
I. cena Filip Martinský – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)
II. cena Kasper Górczak – Státní baletní škola Felikse Parnella, Lodž (Polsko)
III. cena Peter Andel – Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave (Slovensko)

Čestné uznání
Koki Nishioka – Národní divadlo Moravskoslezské, Ostrava (Česká republika)
Anna Herrmannová – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)
Zuzana Kučerová – Taneční konzervatoř Brno  (Česká republika)
Lívia Leiferová – Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave (Slovensko)
Anna Tkadlčíková – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)

Prémie Republikového výboru Odborové asociace divadelníků za nejosobitější výkon
Maria Vorokhobina – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)

Prémie za současnou choreografii
Filip Martinský – Taneční konzervatoř hl. města Prahy (Česká republika)
Dominika Beňáková – Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave (Slovensko)Výsledky VI. Mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018